PARTNER SERWISU

KSPCP znaczne obniżyło prognozy zbiorów czarnej porzeczki

Autor: www.sadyogrody.pl / KSPCP 08 lipca 2015 16:05

KSPCP znaczne obniżyło prognozy zbiorów czarnej porzeczki fot. shutterstock.com

Krajowe Stowarzyszenie Plantatorów Czarnych Porzeczek (KSPCP), w związku z gwałtownym pogorszeniem się stanu plantacji w Polsce na skutek suszy, postanawia dokonać korekty deklarowanych wielkości produkcji owoców z 98 tys. ton do około 80 tys. ton z tendencją malejącą - podano w oficjalnym oświadczeniu zarządu KSPCP.

Jak podkreśla zarząd, sygnały płynące od producentów z różnych stron kraju o dużych stratach wywołanych wysokimi temperaturami rzędu 32-35 st.C oraz dawno niespotykaną długotrwałą suszą, wytworzyły sytuację dramatyczną dla tysięcy producentów tych owoców w kraju.

- W ostatnich dniach wystąpiły masowe poparzenia i opadanie owoców z krzewów na terenie praktycznie całego kraju wobec czego najprawdopodobniej i ta wielkość produkcji owoców po korekcie może ulec jeszcze znacznemu zmniejszeniu. W opinii wielu doświadczonych producentów procesu tego nie są w stanie powstrzymać ani też zmienić nawet obfite deszcze, na które zresztą brak jest większych nadziei - czytamy w oświadczeniu.

Dodano, że specjaliści z dziedziny gleboznawstwa i zasobów wodnych oceniają, że już ponad 50 proc. obszaru kraju dotknięta jest suszą hydrologiczną.

WIĘCEJ NA TEMAT

MULTIMEDIA

OWOCE

PARTNER SERWISU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI