Kaszubska odmiana truskawek będzie dostępna w połowie czerwca

Autor: www.trojmiasto.pl/www.sadyogrody.pl 06 czerwca 2016 10:10

Kaszubska odmiana truskawek będzie dostępna w połowie czerwca Obecnie kilogram owoców kosztuje 6-7 zł, ale na popularną kaszubską odmianę trzeba jeszcze poczekać kilkanaście dni / fot. shutterstock

Pierwsze polskie truskawki pojawiły się w sprzedaży już w połowie maja. Obecnie kilogram owoców kosztuje 6-7 zł, ale na popularną kaszubską odmianę trzeba jeszcze poczekać kilkanaście dni - do połowy czerwca, kiedy owoce w pełni dojrzeją - podaje trojmiasto.pl.

Obecnie za kobiałkę (2 kg) truskawek trzeba zapłacić nie więcej niż 15 zł, ale prawdopodobnie już niebawem będzie jeszcze taniej - porównywalnie do cen zeszłorocznych. Wśród sprzedawców nie brakuje opinii, że klienci będą płacili mniej niż w zeszłym roku.

Plantatorzy z Pomorza mówią, że truskawki z Kaszub były już w Dniu Matki, bądź Dniu Dziecka. Teraz dopiero kwitną, a powodem jest chłodna wiosna. Dodatkowo wiele owoców wymarzło i ci, którzy nie zabezpieczyli odpowiednio owoców, mogą powoli zacząć liczyć straty. Reszta może windować ceny, choć dużo zależy od tego, jak będzie rozwijał się eksport.

Więcej w serwisie trojmiasto.pl. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM