Jak uniknąć problemów ze sprzedażą truskawek?

Autor: Kurier Południowy 23 maja 2015 13:03

Jak uniknąć problemów ze sprzedażą truskawek? fot. shutterstock.com

- Pesymiści twierdzą, że wszystko sprzysięgło się przeciwko naszym plantatorom: tegoroczny urodzaj truskawek w Chinach, embargo rosyjskie i – na koniec – brak chętnych do zbierania tych ulubionych przez Polaków owoców - pisze "Kurier Południowy" - lokalna gazeta mazowiecka.

Nie narzekają ci, którzy postawili na profesjonalne plantacje. "Kurier Południowy" podaje przykład Sylwestra Janoty - plantatora z okolic Jasieńca (powiat grójecki), który posiada 8 hektarów truskawek. Jest to nowoczesna starannie utrzymana i regularnie nawadniana plantacja, na której zatrudnieni są pracownicy z Ukrainy.

Zdaniem plantatora nie ma się co obawiać konkurencji z Zachodu czy Chin, bo przecież nikt nie produkuje takich smacznych truskawek, jak Polska.

- Ja nie mam żadnego problemu ze sprzedażą. Oferuję towar najwyższej jakości i dostawcy o tym wiedzą. Na giełdzie w Broniszach mam swoje miejsce, które rezerwują dla mnie odbiorcy. Poza tym współpracuję z punktami skupu, które dysponują specjalną chłodnią z ozonowaniem truskawki. Mogą więc wysłać owoc na „kraniec” świata i dojdzie on tam w doskonałej formie. Nie martwię się więc o zbyt, tylko wyprodukowanie najlepszego towaru – wtedy ze sprzedażą nie będzie problemów - podsumowuje Sylwester Janota na łamach "Kuriera Południowego".

Czytaj więcej w "Kurierze Południowym" (kurierpoludniowy.pl).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM