Huelva, Hiszpania: Rusza sezon borówkowy. Plantatorzy oczekują wyższych zbiorów

Autor: www.sadyogrody.pl/www.freshplaza.com 23 stycznia 2018 13:08

Huelva, Hiszpania: Rusza sezon borówkowy. Plantatorzy oczekują wyższych zbiorów fot. shutterstock.com

Plantatorzy z hiszpańskiej prowincji Huelva obecnie zaczynają zbierać pierwsze owoce borówki. Zbiory potrwają do połowy lipca – czytamy w serwisie freshplaza.com.

- Nie każdy jest w stanie rozpocząć kampanię jagodową tak wcześnie – wyjaśnia Francisco Sánchez, kierownik Onubafruit. W nasadzeniach najwcześniejsza odmiana Snowchaster stanowi około 80 proc. wszystkich borówek. Owoce tej odmiany dojrzewają najwcześniej w Hiszpanii i charakteryzują się prawdopodobnie najlepszym smakiem i oczekiwaną przez rynek wielkością owoców – mówi.

Owoce borówki importowane są z Peru i Chile w okresach, gdy produkcja w Hiszpanii jest bardzo ograniczona, na przykład latem.

- Hiszpańscy klienci wymagają świeżych jagód, a te, które uprawiamy w Huelva, mają wielką przewagę nad owocami zza oceanu. Często 30 dniowy transport prowadzi do utraty jakości owoców, a jagody z Huelvy mogą zostać dostarczone na półki w krajach europejskich w zaledwie trzy lub cztery dni – dodaje Sánchez.

Kierownik Onubafruit twierdzi, że w chwili obecnej rynek borówek amerykańskich jest dobry pod względem cen, ponieważ istnieje dobra równowaga między podażą a popytem. Oczekuje się, że produkcja borówek w samej Hiszpanii wzrośnie o około 30 proc. w 2018 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM