Grupa Galster dołącza do rewolucji w polskim sadownictwie (video)

Autor: www.sadyogrody.pl 10 lutego 2016 09:25

Grupa Galster dołącza do rewolucji w polskim sadownictwie (video) Paweł Pączka, prezes grupy producentów owoców Galster; fot. P.Waniorek (ŻelaznaStudio)

- Początek obecnego sezonu 2015/16 wydawał się optymistyczny. Dziś jednak nie wiadomo, co dalej. Mam pewien niedosyt i uważam, że moglibyśmy sprzedawać więcej – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl, Paweł Pączka, prezes grupy producentów owoców Galster.

- Embargo nie wpłynęło na nas bezpośrednio, ponieważ Rosja nigdy nie była istotnym kanałem sprzedaży dla grupy Galster. Skupialiśmy i skupiamy się na rynku krajowym oraz na rynkach zachodnioeuropejskich. Wysyłaliśmy też próbne partie poza Europę – mówi Paweł Pączka.

Jak podkreśla, sezon 2014/15 zakończył się dla grupy Galster sukcesem. Zaowocował on stałą współpracą z rynkami Afryki Północnej oraz azjatyckimi.

- Początek obecnego sezonu 2015/16 wydawał się optymistyczny. Dziś jednak nie wiadomo, co dalej. Mam pewien niedosyt i uważam, że moglibyśmy sprzedawać więcej – dodaje prezes grupy.

Paweł Pączka zwraca uwagę na rewolucję, która już rozpoczęła się w polskim sadownictwie, a do której grupa Galster dołącza. – Musimy zmienić odmiany, jakość produkcji, standardy. Czas gra na naszą niekorzyść – podkreśla.

Jak dodaje, grupa planuje także rozwój bazy przechowalniczej, choć na razie skupia się na restrukturyzacji sadów. – Dopiero jak będziemy dysponować tysiącami ton jednolitego towaru wysokiej jakości będziemy w stanie znaleźć stałych dużych odbiorców – potwierdza.

Galster jest największą grupą producentów owoców działająca na terenie Kujaw. Specjalizuje się w produkcji jabłek i gruszek, prowadzi także sady śliwowe oraz czereśniowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM