Grójeckie: Sadownicy walczyli z mrozem. Najbardziej ucierpiały czereśnie i morele

Autor: www.jablonka.info/www.sadyogrody.pl 26 kwietnia 2017 10:55

Grójeckie: Sadownicy walczyli z mrozem. Najbardziej ucierpiały czereśnie i morele fot. shutterstock

Aura nie jest łaskawa dla sadowników z całej Polski. Ostatnie przymrozki spowodowały ogromne straty w uprawach - informuje jablonka.info.

Sadownicy starali się chronić swoje uprawy przed negatywnymi następstwami mrozu różnymi sposobami – uruchamiali zamgławiacze i zraszacze nadkoronowe.

Natomiast następnego dnia, w Poniedziałek Wielkanocny, duża grupa producentów owoców, chcąc zniwelować skutki niskich temperatur, wykonywała opryski tzw. biostymulatorami.
Niestety, był to dopiero początek przymrozków. Temperatura spadła poniżej zera jeszcze dwukrotnie – w nocy z 19 na 20 kwietnia i w nocy z 20 na 21 kwietnia.

Straty są bardzo duże. Najbardziej ucierpiały czereśnie i morele, które wcześniej zdążyły już zakwitnąć. Jak piszą sadownicy z całej Polski na internetowych forach branżowych, kwiaty na tych drzewach przemarzły niemal w 100 procentach. Mróz wyrządził także wielkie szkody w uprawach jabłoni, wiśni, grusz czy śliwek. Jeśli chodzi o te pierwsze, przede wszystkim zniszczone są pąki idaredów, ligoli oraz jonagoldów i ich sportów.

Więcej na jablonka.info. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM