Goldeny stanowią 22 proc. jabłek zbieranych w UE

Autor: www.fruit-inform.com/www.sadyogrody.pl 24 grudnia 2015 11:20

Goldeny stanowią 22 proc. jabłek zbieranych w UE Według danych światowego stowarzyszenia producentów jabłek i gruszek (WAPA), w tym sezonie udział odmiany Golden Delicious stanowi około 22 proc. całkowitych zbiorów jabłek w Unii Europejskiej/ fot. shutterstock

Według danych światowego stowarzyszenia producentów jabłek i gruszek (WAPA), w tym sezonie udział odmiany Golden Delicious stanowi około 22 proc. całkowitych zbiorów jabłek w Unii Europejskiej. Jest to jedna z najbardziej lubianych odmian wśród europejskich sadowników – podaje fruit-inform.com.

Według najnowszych raportów WAPA, w tym roku zebrano około 2,506 mln ton jabłek odmiany Golden w Unii Europejskiej, jednak jest to 6-proc. spadek w porównaniu do poprzedniego roku. W zeszłym sezonie 2014/2015 zbiory Goldena w UE osiągnęły 2,677 mln ton, co było najlepszym wynikiem w ciągu ostatnich 10 lat.

Warto wspomnieć, że produkcja jabłek w UE w tym roku spadła o 6 proc. w porównaniu do sezonu poprzedniego. W tym sezonie europejscy sadownicy zebrali 11,858 mln ton jabłek, podczas gdy w poprzednim roku była to rekordowa ilość - 12,56 mln ton. Według ekspertów, głównym powodem zmniejszenia wolumenu zbiorów były niekorzystne warunki atmosferyczne, które były obserwowane w większości europejskich krajów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM