Fruit Smart po pierwszym sezonie stosowania

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę Innvigo Sp. z o.o. 13 września 2016 09:09Stanisław Szurek

Gospodarstwo sadownicze Józefów nad Wisłą

Produkt FruitSmart zastosowałem w sezonie 2015/2016 po raz pierwszy w dwóch komorach z kontrolowaną atmosferą o kubaturze 300m3, na próbę. Jestem zadowolony z efektów jakie uzyskałem. Jabłka po wyjęciu z komory były jak zebrane prosto z drzewa, jędrność odmiany Ligol z dorywek z trzeciego zbioru była na poziomie 7. FruitSmart stosowałem samodzielnie, było to dla mnie bardzo ważne, gdyż nie musiałem umawiać się ani czekać na aplikację. Dzięki dobrej jakości owoców, udało się sprzedać prawie wszystkie jabłka do Hiszpanii, właśnie dzięki temu, że były bardzo twarde.

Aneta Dąbrowska,

Gospodarstwo Sadownicze w Warce

FruitSmart stosowaliśmy w naszym 12 ha gospodarstwie po raz pierwszy w sezonie 2015/2016 w przechowalni z KA. Przechowywaliśmy 130 ton odmian: Ligol i Szampion. Komory otworzyliśmy pod koniec marca i stwierdziliśmy, że jabłka przechowały się bardzo dobrze. Nie było w zasadzie żadnych ubytków a nawet pokłute podczas zbioru owoce nie zgniły. Pomimo, że jabłka do chłodni włożone były późno i wykazywały dużą dojrzałość, po wyjęciu z komory jędrność praktycznie nie spadła, na Ligolu była powyżej 6,3 a na Szampionie powyżej 5,0. W smaku nie były gorsze od tych zrywanych prosto z drzewa na jesień. Dzięki wysokiej jakości owoców udało nam się je bardzo szybko sprzedać pomimo bardzo trudnej sytuacji w tym sezonie.

Mateusz Tomala

Gospodarstwo sadownicze Budziszynek

"Największym problemem jest gorzka zgnilizna, która występuje podczas przechowywania i dojrzewania owoców w komorach, jak również utrata jędrności, czyli ubytek masy owoców (…) Poprzez zastosowanie preparatu FruitSmart - 1MCP ograniczamy w dużym stopniu występowanie chorób przechowalniczych, jak również utratę jędrności owoców. Jędrność jest głównym czynnikiem, który jest brany pod uwagę podczas sprzedaży owoców. 5,5, poniżej 5, 4,5 - owoce takie są nie przyjmowane na markety i nie można ich już sprzedać (…) Jabłka po przechowywaniu poddane zostały ocenie jędrności i wykazywały dużo wyższą jędrność niż owoce nie traktowane środkiem. Wiemy to, ponieważ w każdej komorze zostawiliśmy po jednej skrzynio palecie owoców nie traktowanych tym preparatem"

Rafał Morawski

Gospodarstwo sadownicze Laski

"W tym roku FruitSmart był zastosowany na całości mojej produkcji. U mnie udało się przechować owoce w 100%, idealnie. Owoce są twarde, soczyste, mają smak jabłka jesiennego."

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM