Francja: Zbiory i ceny jabłek wyższe niż przed rokiem

Autor: www.freshplaza.com/www.sadyogrody.pl 16 października 2015 11:07

Francja: Zbiory i ceny jabłek wyższe niż przed rokiem Francuscy sadownicy nie mają powodów do narzekań. Owoców jest dużo więcej niż przed rokiem, a ceny o 24 proc. wyższe względem zeszłego sezonu/ fot. shutterstock

Francuscy sadownicy nie mają powodów do narzekań. Owoców jest dużo więcej niż przed rokiem, a ceny o 24 proc. wyższe względem zeszłego sezonu – podaje freshplaza.com.

Najnowsze szacunki zbioru jabłek we Francji wskazują, że wolumen zbiorów wzrośnie o 6 proc. względem zeszłego roku. Zebranych ma zostać 1,62 mln ton jabłek.

Areał nasadzeń jabłoni również wzrósł, jednak tylko o 1 proc. We Francji całkowity areał upraw jabłoni wynosi 37,6 tys. ha.

Jakość owoców jest zróżnicowana. W rejonach z większym dostępem wody jabłka są duże i wyrośnięte. Tam, gdzie wody brakowało, owoce są mniejsze. W rejonie Midi-Pierneje około 35 proc. produkcji zostało skierowane do przetwórstwa ze względu na uszkodzenia po gradzie.

Francuscy producenci i eksporterzy liczą na eksport do Północnej Europy. Już teraz można zauważyć, że ten sezon będzie udany – ceny są wyższe o 24 proc. względem zeszłego sezonu i o 3 proc. względem średniej pięcioletniej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM