Dyrektor IO: Cele Instytutu pozostają niezmiennie takie same jak przed 65 laty (wideo)

Autor: www.sadyogrody.pl 08 maja 2017 10:57

Dyrektor IO: Cele Instytutu pozostają niezmiennie takie same jak przed 65 laty (wideo) prof. dr hab. Małgorzata Korbin, dyrektor Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach/ fot. Piotr Waniorek Żelazna Studio

W listopadzie ubiegłego roku Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach obchodził jubileusz 65-lecia. Dorobek Instytutu jest imponujący. Innowacyjne rozwiązania w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwoju polskiego sadownictwa i ogrodnictwa. O zamierzenia i ambicje Instytutu na najbliższe lata redakcja SadyOgrody.pl zapytała prof. dr hab. Małgorzatę Korbin - dyrektor Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

- 65 lat minęło można by powiedzieć jak jeden dzień. Przez ten czas mieliśmy multum osiągnięć. Pozwolę sobie powiedzieć, że mamy je nadal tylko trochę zmienił się nie cel, a sposób realizacji tego celu. Zamierzenia Instytutu są niezmiennie takie same - mówi prof. dr hab. Małgorzata Korbin, dyrektor Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Pierwszy Instytut w Skierniewicach - Instytut Sadownictwa powstał, aby służyć polskim producentom jabłek i wspomóc rozwój polskiego sadownictwa. - Myślę, że osiągnęliśmy wiele skoro jesteśmy w europejskiej i światowej czołówce producentów jabłek oraz niektórych owoców jagodowych - zaznacza profesor.

Dodaje, że obecnie polscy plantatorzy zmagają się z zupełnie innymi problemami. - Technologia na świecie goni technologię, a oprócz tego konieczna jest promocja. Widoczna jest ogromna konkurencja ze strony państw UE, bądź innych państw, które przodują w produkcji owoców i także znakomicie im to wychodzi - mówi dyrektor Instytutu.

 - Dlatego też myślę, że Instytut jest wciąż potrzebny, żeby rozwiązywać problemy z koniecznością wprowadzenia nowych technologii, intensyfikacją produkcji, ale przy równoczesnym zachowaniu najwyższej jakości - dodaje prof. Małgorzata Korbin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM