Drosophila suzukii atakuje plantacje krzewów jagodowych w Hiszpanii

Autor: www.sadyogrody.pl/www.freshplaza.com 12 października 2015 13:22

Drosophila suzukii atakuje plantacje krzewów jagodowych w Hiszpanii W Hiszpanii rozpoczął się nowy cykl produkcyjny malin/ fot. shutterstock.com

W Hiszpanii rozpoczął się nowy cykl produkcyjny malin powtarzających owocowanie. Wraz z dojrzewaniem owoców uprawianych pod osłonami zaobserwowano pierwsze objawy żerowania Drosophila suzukii. Szkodnik ten charakteryzuje się zdolnością do szybkiego namnażania się w krótkim okresie czasu - podał serwis freshplaza.com.

Obecnie populacja Drosophila suzukii na plantacjach malin jest niewielka. Jednak wskazane jest, aby zwrócić uwagę na prognozy pogody. Wzrost wilgotności względnej powietrza na skutek deszczowych dni ze średnimi temperaturami może przyczynić się do zwiększenia aktywności tego szkodnika, co może spowodować uszkodzenie owoców, a tym samym znaczne straty w plonie.

Namnażanie Drosophila suzuki jest ograniczane w temperaturze poniżej 10 st. C i powyżej 32 st. C. Idealne warunki do rozwoju tego szkodnika panują w temperaturze pomiędzy 20- 25 st. C, przy wysokiej wilgotności względnej powietrza.

W związku z tym należy monitorować parametry (temperaturę i wilgotność powietrza) w szklarni, aby ograniczyć występowanie tego szkodnika. Ponadto, biorąc pod uwagę, że ryzyko porażenia wzrasta wraz z dojrzewaniem owoców, zbiory muszą być wykonywane systematyczne. Dzięki temu również w znacznym stopniu można zapobiegać rozwojowi i rozprzestrzenianiu się Drosophila suzukii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM