Dobre zbiory jabłek we Francji

Autor: FAMMU/FAPA z wykorzystaniem AGRESTE 01 grudnia 2015 13:05

Dobre zbiory jabłek we Francji Tegoroczne zbiory jabłek we Francji będą obfite/ fot. shutterstock

Jak podało Agreste w listopadowym raporcie, tegoroczna produkcja jabłek we Francji wyniosła 1,63 mln ton, co jest zbliżone do średniej z ostatnich pięciu lat. Jakość owoców jest dobra. We wszystkich rejonach upraw jabłoni jesienne deszcze pozytywnie wpłynęły na wielkość owoców. W tym sezonie generalnie ceny francuskich jabłek na krajowym rynku są wyższe niż przed rokiem - informuje FAMMU/FAPA z wykorzystaniem AGRESTE.

Pod koniec października br. odnotowano co prawda ich spadek, jednak pozostały one na poziomie średniej z okresu od 2010 r. do 2014 r. Ceny w eksporcie kształtują się na wyższym poziomie niż na rynku wewnętrznym. W październiku br. odnotowano znaczy wywóz francuskich jabłek deserowych do krajów azjatyckich. Natomiast na rynku europejskim francuskie jabłka doświadczały konkurencji ze strony włoskich.

Według wstępnych prognoz Prognosfruit, w 2015 r. zbiory jabłek w Europie będą o około 5 proc. mniejsze niż przed rokiem, ale o 11 proc. powyżej średniej z okresu od 2010 do 2014 r. Gorsze wyniki produkcji niż rok wcześniej są spodziewane m.in. dla Niemiec, Belgii i Holandii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM