Czechy: Rekordowe zbiory jabłek i gruszek w 2015 r.

Autor: www.freshplaza.com/www.sadyogrody.pl 26 stycznia 2016 12:17

Czechy: Rekordowe zbiory jabłek i gruszek w 2015 r. 2015 rok okazał się rekordowym dla czeskich sadowników. Wbrew oczekiwaniom zbiory owoców wzrosły o 24 proc. w porównaniu do tych sprzed roku/ fot. shutterstock

2015 rok okazał się rekordowym dla czeskich sadowników. Wbrew oczekiwaniom zbiory owoców wzrosły o 24 proc. w porównaniu do tych sprzed roku. Jest to najlepszy wynik odnotowany od 2006 roku – podaje freshplaza.com.

Według ekspertów głównym czynnikiem wpływającym na rekordowe zbiory była korzystna pogoda na wiosnę, bez gradu i przymrozków. Jednak z drugiej strony upały i wysokie temperatury wpłynęły na jakość niektórych owoców, zwłaszcza jabłek i gruszek.

Zbiory jabłek wzrosły o 19 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym i wyniosły ponad 155 tys. ton, co jest najlepszym wynikiem w ciągu ostatnich siedmiu lat. Z powodu suszy jednak duża część owoców była mniejsza.

W przypadku gruszek wzrost był jeszcze większy i wynosił 166 proc. w porównaniu do tych sprzed roku. Łączny ich wolumen wyniósł 10 tys. ton.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM