PARTNER SERWISU

Czechy: Rekordowe zbiory jabłek i gruszek w 2015 r.

Autor: www.freshplaza.com/www.sadyogrody.pl 26 stycznia 2016 12:17

Czechy: Rekordowe zbiory jabłek i gruszek w 2015 r. 2015 rok okazał się rekordowym dla czeskich sadowników. Wbrew oczekiwaniom zbiory owoców wzrosły o 24 proc. w porównaniu do tych sprzed roku/ fot. shutterstock

2015 rok okazał się rekordowym dla czeskich sadowników. Wbrew oczekiwaniom zbiory owoców wzrosły o 24 proc. w porównaniu do tych sprzed roku. Jest to najlepszy wynik odnotowany od 2006 roku – podaje freshplaza.com.

Według ekspertów głównym czynnikiem wpływającym na rekordowe zbiory była korzystna pogoda na wiosnę, bez gradu i przymrozków. Jednak z drugiej strony upały i wysokie temperatury wpłynęły na jakość niektórych owoców, zwłaszcza jabłek i gruszek.

Zbiory jabłek wzrosły o 19 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym i wyniosły ponad 155 tys. ton, co jest najlepszym wynikiem w ciągu ostatnich siedmiu lat. Z powodu suszy jednak duża część owoców była mniejsza.

W przypadku gruszek wzrost był jeszcze większy i wynosił 166 proc. w porównaniu do tych sprzed roku. Łączny ich wolumen wyniósł 10 tys. ton.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

PARTNER SERWISU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM