Ceny wiśni w skupach zaczynają się od 1 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 24 lipca 2015 15:18

Ceny wiśni w skupach zaczynają się od 1 zł/kg Ceny wiśni w skupach zaczynają się od 1 zł/kg, jednak ich wartość zależy od jakości/ fot. shutterstock

Ceny wiśni w skupach wykazują tendencję spadkową, jednak na początku sezonu były one wyższe niż przed rokiem. Według specjalistów wiśni w tym roku w Europie będzie mało, co może mieć przełożenie na proponowane ceny. A jak one wyglądają w poszczególnych regionach?

W zeszłym tygodniu na Mazowszu skupujący proponowali 1,20 zł/kg za owoce przemysłowe, około 2 zł/kg za wiśnie do mrożenia oraz 2,80 zł/kg za owoce dobrej jakości przeznaczone na eksport.

W tym tygodniu zauważyć można tendencję spadkową. Owoce przemysłowe cenione są na 1 zł/kg, owoce do mrożenia kosztują średnio 1,50 zł/kg przy zauważalnym spadku o 0,50 zł, zaś wiśnie eksportowe potaniały o 0,40 zł i kosztują 2,40 zł/kg.

W województwie Lubelskim wiśnie najgorszej jakości z przeznaczeniem na tłoczenie skupowane są średnio za 1,20 zł/kg. Za wiśnie I klasy producenci mogą otrzymać 1,60 zł/kg, zaś za II klasę – 1,40 zł/kg.

W województwie Dolnośląskim ceny owoców wahają się między 1,20-1,60 zł/kg w zależności od jakości. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM