Ceny malin w końcówce sezonu sięgają nawet 22 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 06 października 2015 14:12

Ceny malin w końcówce sezonu sięgają nawet 22 zł/kg Na wielu rynkach hurtowych nie ma już dostępnych malin, jednak na tych co są – utrzymują wysokie poziomy cenowe/ fot. shutterstock

Sezon malinowy wielkimi krokami dobiega końca. Na wielu rynkach hurtowych nie ma już dostępnych malin, jednak na tych co są – utrzymują wysokie poziomy cenowe. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl najmniej za maliny w dalszym ciągu zapłacić trzeba w Sandomierzu – 8-9 zł/kg, zaś najwięcej w Bydgoszczy, gdzie ceny zaczynają się od 20 zł/kg i sięgają nawet 22 zł/kg.

W Sandomierzu od dłuższego utrzymuje się stabilny poziom cenowy. W Bydgoszczy w ciągu dwóch tygodni wzrosły z poziomy 13-14 zł/kg.

Na Warszawskich Broniszach owoce w końcówce sezonu podrożały. Niespełna dwa tygodnie temu kosztowały 13-16 zł/kg, natomiast teraz trzeba za nie zapłacić 18-20 zł/kg.

W Lublinie ceny nie zmieniły się i w dalszym ciągu wynoszą 14 zł/kg. Na rynku hurtowym w Łodzi za maliny  trzeba zapłacić również 14 zł/kg, podczas gdy tydzień temu cena wahała się między 13-14 zł/kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 1 – 6 października br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM