Ceny jabłek przemysłowych są jeszcze stabilne

Autor: Agrobiznes w TVP 13 listopada 2015 08:15

Ceny jabłek przemysłowych są jeszcze stabilne Ceny jabłek przemysłowych jeszcze stabilne choć przetwórcy zapowiadają obniżki/ fot. shutterstock

Zbiory jabłek są praktycznie zakończone. Większość towaru trafia teraz do chłodni a owoce nie spełniające norm jakościowych – do przetwórstwa – podaje Agrobiznes w TVP.

Ceny jabłek przemysłowych są jeszcze stabilne choć przetwórcy zapowiadają obniżki. Problemem jest jakość dostarczonego towaru bo wraz z owocami trafiają też liście. Na razie za jabłka przemysłowe zakłady płacą ponad 50 gr/kg.

Zagospodarowanie pierwszego rzutu 100 tys. ton jabłek w ramach programu wycofywania z rynku poprawi jeszcze sytuację na rynku jabłek deserowych. Od momentu wprowadzenia rosyjskiego embarga zmienił się i termin i kierunki eksportu.

Teraz już, jesienią są wyższe ceny ale i wyższa musi być też jakość wysyłanych owoców. Najtaniej, bo średnio po 1 zł/kg kupowane są Idaredy. Większość odmian wyceniana jest od 1 zł/kg do 1,2 zł/kg. Tylko Gala uzyskuje wyższe ceny, sięgające nawet do 1,5 zł/kg.  

Zobacz więcej w programie Agrobiznes w TVP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM