Ceny jabłek przemysłowych na Mazowszu przekroczyły 30 gr/kg

Autor: www.sadyogrody.pl 27 października 2016 08:45

Ceny jabłek przemysłowych na Mazowszu przekroczyły 30 gr/kg fot. shutterstock.com

Ceny jabłek przemysłowych notują kolejny wzrost. Po tym jak punkty skupów w regionie warecko-grójeckim podniosły cenę na 30 gr/kg, 26 października niektóre firmy postanowiły skupować jabłka już po 31 gr/kg.

Jak dowiedział się serwis www.sadyogrody.pl obecnie ceny jabłek przemysłowych na Mazowszu w niektórych punktach skupu w gminach Warka i Jasieniec wynoszą 31 gr/kg. Dodatkowo w niektórych punktach można sprzedawać jabłka na przecier, czyli lepsze jakościowo od przemysłu (rwane, a nie zbierane, w rozmiarze 6+) w cenie 35 gr/kg.

To dobra tendencja, zwłaszcza, że jeszcze na początku ubiegłego tygodnia ceny na Mazowszu utrzymywały się na poziomie 25 gr/kg. W końcu tygodnia wzrosły do 30 gr/kg. 

W opinii Tomasza Iżewskiego, prezesa firmy Warwin SA z Warki, która produkuje m.in. zagęszczone soki owocowe, pomimo prognozy rekordowych zbiorów jabłek, przetwórcy nie obserwują nadpodaży. Przewidywana wielkość zbiorów została przesadzona albo sadownicy wstrzymują się z dostawami jabłek przemysłowych licząc na dalszy wzrost cen.

Czytaj także: Prezes Warwin SA: Widzimy wzrostowy trend cen jabłek przemysłowych (video)

Przypomnijmy, zdaniem Mirosława Maliszewskiego, prezesa Związku Sadowników RP, na początku tego sezonu Związek oszacował, że cena zagęszczonego soku jabłkowego na rynkach światowych daje możliwość płacenia sadownikom nawet 35 gr/kg, dając jednocześnie zysk przetwórcom. 

Czytaj także: Maliszewski: Jest szansa na wzrost cen jabłek przemysłowych (video)

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM