Ceny gruszek w hurcie wahają się między 2-5 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 22 października 2015 14:07

Ceny gruszek w hurcie wahają się między 2-5 zł/kg Handel gruszkami na rynkach hurtowych trwa pełną parą/ fot. shutterstock

Handel gruszkami na rynkach hurtowych trwa pełną parą. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl ceny owoców wahają się na terenie całej Polski między 2-5 zł/kg. Jak wygląda sytuacja na poszczególnych rynkach hurtowych?

Na Warszawskich Broniszach najdrożej sprzedawana jest 'klapsa' – za 4-5 zł/kg. Odmiana 'konferencja' i 'paten' kosztują nieco mniej – 2-2,75 zł/kg. W Sandomierzu za gruszki producenci i dystrybutorzy otrzymają 2-2,5 zł/kg. Nieco wyższy pułap cenowy utrzymuje się w Poznaniu, gdzie za owoce otrzymać można 2,5-4 zł/kg.

Na rynku hurtowym w Lublinie 'lukasówka' sprzedawana jest za 2,5-2,8 zł/kg. Zarówno 'konferencja' jak i 'general' utrzymują podobny poziom cenowy – 3 zł/kg. W Łodzi odmiana 'konferencja' kosztuje 2-3,5 zł/kg. Za 'lukasówkę' i 'paten' sprzedający otrzymają nieco mniej – 2-3 zł/kg.

Na rynku hurtowym we Wrocławiu, ceny gruszek oscylują między 2-4 zł/kg. Giełda Kaliska oferuje owoce odmiany 'konferencja' za 2-2,5 zł/kg, a za 'lukasówkę' – 2 zł/kg. W Bydgoszczy ceny gruszek zaczynają się od 3 zł/kg i sięgają 3,5 zł/kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 20 - 22 października br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM