Borówka amerykańska ciągle atrakcyjna dla polskich producentów

Autor: Agrobiznes TVP 29 września 2015 14:15

Borówka amerykańska ciągle atrakcyjna dla polskich producentów Borówka uprawiana jest na powierzchni około 7 tys. ha/ fot.shutterstock.com

Zbiory borówki amerykańskiej na finiszu. W tym roku, pomimo dokuczliwej suszy producenci nie narzekają. Wygraną zapewniło im nawadnianie, wysokie ceny, oraz dochodowa zagraniczna sprzedaż – podaje Agrobiznes TVP.

Polska jest największym producentem borówki amerykańskiej w Europie i piątym, co do wielkości na świecie. Co więcej, plantacji wciąż przybywa. Borówka amerykańska z roku na rok staje się coraz bardziej polska.

W tym roku owoce borówki są drobniejsze, ale dopisuje cena - wyższa niż w ubiegłym sezonie. Jeszcze wyższe stawki za owoce borówki można uzyskać w eksporcie. Na zachodzie popularność polskich borówek jest ogromna. Ze względu na położenie geograficzne produkujemy owoce, gdy zbiory w Europie Zachodniej już się kończą.

Jak podaje Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w Polsce w ostatnich 5 latach powierzchnia upraw borówek zwiększyła się prawię o połowę. Obecnie borówki uprawiane są na powierzchni około 7 tys. ha.

Zobacz więcej w programie Agrobiznes TVP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM