PARTNER SERWISU

Bio-Juice: aronia to nasz skarb narodowy

Autor: Albert Katana; www.sadyogrody.pl 11 maja 2018 11:41

Bio-Juice: aronia to nasz skarb narodowy fot. materiały prasowe

- Współpracujemy z rolnikami uprawiającymi aronię ekologiczną, którzy w sezonie dostarczają nam owoce, ponieważ nasze uprawy aronii, mimo że są naprawdę spore, to nie wystarczają nam na produkcję wszystkich naszych produktów - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Karolina Szymańska, dyrektor ds. marketingu Firmy Bio-Juice.

Czy aronia to superfood?

Niektórzy tego nie dostrzegają, ale aronia to nasz narodowy skarb, nawet cenniejszy niż złoto i zdecydowanie aronia jest tzw. superfood. Świetnie wpływa na nasze zdrowie, ale także na urodę. Aronia ma wiele prozdrowotnych właściwości, a przede wszystkim jest to jedno z najbogatszych źródeł antyoksydantów, czyli przeciwutleniaczy. Środowisko, w którym żyjemy, zanieczyszczenia, niezdrowa dieta czy stres to główne przyczyny starzenia się organizmu, które odznacza się nie tylko widocznymi zmarszczkami, ale także niewidocznymi gołym okiem zmianami w naszym ustroju. W naszym organizmie stale krążą wolne rodniki, które mogą spowodować uszkodzenie DNA, mutację zdrowych komórek w komórki nowotworowe. Wolne rodniki niszczą również lipidy naskórka oraz osłabiają elastyczność skóry prowadząc do powstawania zmarszczek. Ich rozwój przyspieszają różne czynniki, m.in. stres oksydacyjny, palenie papierosów, siedzący tryb życia i dieta uboga w przeciwutleniacze. Aby zmniejszyć liczbę wolnych rodników, zdrowo wyglądać oraz ograniczyć problemu i choroby układu sercowo-krwionośnego należy regularnie spożywać przeciwutleniacze, których jednym z najbogatszych źródeł jest aronia. Owoc ten ma najwyższą zdolność antyoksydacyjną. Aronia poprawia także elastyczność naczyń krwionośnych i wzmacnia ich ściany, przez co mózg jest lepiej ukrwiony. Jednak jedną z najważniejszych zalet aronii jest obniżanie ciśnienia i przyspieszanie regeneracji wzroku.

Aronia w Państwa ofercie jest ekologiczna. Dlaczego, skoro uprawa konwencjonalna jest łatwiejsza i bardziej wydajna?

Dzięki temu, że posiadamy własne gospodarstwo i plantacje aronii, mamy pewność, że surowiec jest najwyższej jakości. Uprawiamy aronię zgodnie z ekologicznymi standardami, a nasze plantacje oraz owoce posiadają certyfikat ekologiczny, co oznacza, że na naszych plantacjach nie stosujemy pestycydów, a jedynie naturalne metody uprawy. To sprawia, że owoce są w pełni naturalne, zdrowe i konsumenci mogą być pewni najwyższej jakości produktów.

Czuwamy też nad procesem produkcji, a w naszych produktach nie stosujemy żadnych sztucznych dodatków, są one w pełni naturalne i wolne od pestycydów czy GMO. Aronia ma też doskonałe walory smakowe i dzięki temu świetnie nadaje się do różnego typu produktów, dlatego chcąc wyjść naprzeciw  oczekiwaniom różnych grup konsumentów stworzyliśmy całą linię różnych produktów z aronii. Każdy znajdzie odpowiadający mu produkt. Obecnie konsumenci poszukują również zdrowych zamienników spożywanych na co dzień produktów. Jednym z takich rozwiązań jest nasz ekologiczny koncentrat z aronii, który świetnie zastąpi słodzone sztuczne syropy, ponieważ jest słodki, a bez dodatku cukru. Koncentrat Yagoody otrzymał wyróżnienie w konkursie organizowanym podczas tegorocznej edycji targów WorldFood Warsaw w kategorii najlepszy produkt ekologiczny.

Macie bardzo bogatą ofertę przetworzonych owoców aronii – soki, dżemy, miód z aronią, aronia w czekoladzie… Czy konsumenci są pozytywnie nastawieni do smaku aronii?

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

PARTNER SERWISU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM