Belgijscy ogrodnicy rozwijają produkcję grusz kosztem jabłek

Autor: www.fruit-inform.com/www.sadyogrody.pl 05 stycznia 2017 08:28

Belgijscy ogrodnicy rozwijają produkcję grusz kosztem jabłek W Belgii w ciągu ostatnich lat rośnie areał grusz, podczas gdy powierzchnia sadów jabłoniowych zmniejsza się / fot. pixabay

W Belgii w ciągu ostatnich lat rośnie areał grusz, podczas gdy powierzchnia sadów jabłoniowych zmniejsza się. Według międzynarodowych ekspertów tendencja ta trwa nieprzerwanie od 20 lat – informuje fruit-inform.com.

W 2011 roku powierzchnia grusz w Belgii wynosiła ponad 8 tys. hektarów natomiast jabłek - 7 tys. hektarów. W 2016 roku areał sadów gruszowych wzrósł na ponad 9 tys. hektarów, zaś jabłkowych spadł na 6 tys. hektarów.

Belgijscy producenci tłumaczą swoje działanie faktem, że konkurencja na europejskim rynku jabłek jest bardzo duża. Ponadto produkcja tych owoców w większości unijnych krajów rośnie co ma negatywny wpływ na cen. Zapotrzebowanie na grusze pozostaje wciąż wysokie.

Ogrodnicy z Belgii zwiększają produkcję odmiany 'konferencja', która - według nich – cieszy się dużą popularnością na rynku europejskim.   

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM