Będzie łatwiej uprawiać ekologiczne truskawki? (video)

Autor: Krystyna Zagórska/www.sadyogrody.pl 04 grudnia 2015 09:16

Będzie łatwiej uprawiać ekologiczne truskawki? (video) W przypadku szarej pleśni nie mamy za dużo preparatów do ochrony, ale to się zmieni/ fot. shutterstock.com

- Wyprodukowanie owoców truskawki w warunkach klimatycznych Polski, bez udziału chemii jest jak najbardziej realne. Jeżeli w danym sezonie wegetacyjnym będziemy mieli pogodę niesprzyjająca takiej uprawie, czyli z dużą ilością opadów to uzyskanie owoców ekologicznych o bardzo dobrej jakości handlowej będzie zadaniem dość trudnym – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Janusz Andziak, prezes Stowarzyszenia Plantatorów Truskawek (SPT).

- Drugą gałęzią może być produkcja owoców bez pozostałości, czy z minimalną ich ilością. To nie jest produkcja ekologiczna, ale łatwiejsza dla producenta i bardzo bezpieczna dla konsumenta – dodaje Janusz Andziak.

- W przypadku szarej pleśni nie mamy za dużo preparatów do ochrony, ale to się zmieni. Ta perspektywa upraw ekologicznych truskawki będzie wzrastała. W tej chwili mamy zarejestrowany jeden preparat Polyversum WP, ale dużo preparatów jest testowanych, które będą zarejestrowane w uprawie konwencjonalnej, jak również w uprawach „bio”. Także ta gama produktów ekologicznych się zwiększy – mówi prezes SPT.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM