Aspiryna po przymrozkach? Substancja ta zdobyła popularność wśród sadowników

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska/www.sadyogrody.pl 10 maja 2017 16:02

Aspiryna po przymrozkach? Substancja ta zdobyła popularność wśród sadowników fot. shutterstock

W tym roku pogoda nie oszczędza producentów owoców i warzyw. Pierwsze przymrozki pojawiły się w dniach 16-21 kwietnia. Kolejna fala wystąpiła tuż przed zimnymi ogrodnikami. Temperatura spadła nawet do minus sześciu stopni.

Przymrozki nie były zaskoczeniem dla sadowników. Synoptycy ostrzegali przed dużymi spadkami temperatury. Jak dowiedział się serwis www.sadyogrody.pl dużym zainteresowaniem wśród sadowników cieszy się aspiryna. Informacje o stosowaniu tej substancji pochodzą z Włoch. Zabieg aspiryną musi zostać wykonany w ciągu kilku godzin od przymrozku. Aspiryna ma pozytywne działanie w przypadku temperatury do minus 2 stopni. 

Stosowanie aspiryny bezpośrednio po przymrozkach jest coraz popularniejsze. Jak powiedział anonimowo serwisowi www.sadyogrody.pl właściciel apteki w Warce, wczoraj (09.05) wielu sadowników kupowało aspirynę. - Dzisiaj natomiast w ciągu pół godziny po otwarciu apteki sprzedał się cały zapas, który był uzupełniany. Z tego co wiem, w całej Warce nie ma tej substancji. Jeszcze kilka lat temu zdarzało się, że producenci owoców pytali i kupowali aspirynę, jednak nie na tak ogromną skalę jak teraz - tłumaczy. 

Część sadowników wierzy w działanie tej substancji, inni zaś podchodzą do niej z rezerwą. Zwolennicy twierdzą, że przy tak dużych nakładach finansowych związanych z ochroną sadów koszt zakupienia tej substancji jest na tyle mały, że warto spróbować. Jak powiedział jeden z sadowników, może nie być efektów stosowania aspiryny w tym przypadku, ponieważ mróz był zbyt duży, jednak - jak sam stwierdził - "tonący brzytwy się chwyta". 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM