Amerykanom posmakowały polskie jabłka

Autor: NaTemat.pl / www.sadyogrody.pl 19 lutego 2015 08:47

Amerykanom posmakowały polskie jabłka fot. shutterstock.com

Polska zasłynęła w Stanach Zjednoczonych - już nie tylko kiełbasą i pierogami - ale także pysznymi jabłkami - podał serwis NaTemat.pl.

Serwis NaTemat.pl powołał się na doniesienia amerykańskiej platformy medialnej Thrillist.com, która z początkiem roku zamieściła na swoich cyfrowych łamach ranking tego, w czym góruje nad resztą świata, w tym także Ameryką, Unia Europejska. Wśród polskich dokonań znalazły się wysokiej jakości jabłka i pączki. To ciekawe, ponieważ USA są drugim na świecie (a Polska trzecim) producentem jabłek, które są wręcz owocami narodowymi, ponownie jak najbardziej rozpoznawalnym ciastem jest szarlotka. Podobnie jest z pączkami, nazywanymi w Stanach "donutami".

Dlaczego spośród wszystkich istotnych osiągnięć dużego kraju w środku Europy autorzy rankingu dostrzegli akurat jabłka? - zastanawiają się redaktorzy NaTemat.pl. Cóż, to chyba oczywiste dla każdego, kto kiedykolwiek spróbował jabłek dostępnych w amerykańskim supermarkecie.

- Owszem, jabłka występują tu w sporym wyborze i wyglądają pięknie. Ale chociaż za funt (czyli niecałe pół kilo) trzeba zapłacić od półtora do trzech dolarów, to wszystkie one smakują, a raczej "niesmakują" tak samo. Porównywalnie do słodzonych trocin - czytamy w NaTemat.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM