Wirtualny doradca – program wpomagający zarządzanie gospodarstwem

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 11 lutego 2017 14:22

Wirtualny doradca – program wpomagający zarządzanie gospodarstwem fot. shutterstock.com

Zarządzanie gospodarstwem rolnym wiąże się z podejmowanie trudnych decyzji. Sukces zwykle zależy od umiejętnego analizowani wielu danych, co nie jest łatwe. Rolnicy do pomocy mają na szczęście różne narzędzia w postaci programów komputerowych - informuje Farmer.pl.

W dużych gospodarstwach programy komputerowe pomagające w zarządzaniu stają się coraz popularniejsze. To narzędzie, po które powinno sięgnąć znacznie więcej rolników chcących poprawić wynik finansowy swojego gospodarstwa. Cena nie jest już barierą.

Większość osób zajmujących się na co dzień ekonomiką rolnictwa i analizujących sposób zarządzania gospodarstwami rolnymi przez polskich rolników, zgodnie twierdzi, że jednym z najczęstszych problemów jest nieprecyzyjne prowadzenie kalkulacji. Nadal powszechny, zwłaszcza w mniejszych gospodarstwach, jest tradycyjny model zarządzania finansami.

W niełatwym zadaniu jakim jest podejmowanie decyzji, rolnikom z pomocą przychodzą różne programy pomagające w zarządzaniu gospodarstwem. W artykule opublikowanym w lutowym „Farmerze:” przedstawiliśmy jeden z nich, który ukierunkowany jest na wspomaganie prac w gospodarstwie specjalizującym się w produkcji roślinnej, ale na rynku są też programy dla gospodarstw z produkcją zwierzęcą oraz łączoną.

Na przykładzie aplikacji Agrinavia przyjrzeliśmy się rozwiązaniom pomocnym w zarządzaniu gospodarstwem o profilu roślinnym. Program pozwala na zarządzanie danymi o polach, uprawach, zabiegach oraz stanie magazynowym. Do dodatkowych funkcji należy możliwość wprowadzania obrysów działek oraz graficznego podglądu na rozkład pól i strukturę zasiewów. Program umożliwia również pracę na urządzeniach mobilnych.

Więcej czytaj w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM