Więzienie za podrabianie zastrzeżonego znaku towarowego palet

Autor: sadyogrody.pl 21 stycznia 2015 15:44

Więzienie za podrabianie zastrzeżonego znaku towarowego palet fot. shutterstock.com

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Pile, na terenie gminy Ujście, zabezpieczyli palety oznaczone podrobionym, zastrzeżonym znakiem towarowym. Straty oszacowane zostały na kwotę 65 tys. złotych. Właścicielom skupu grozi kara pozbawienia wolności.

Jak podała Komenda Powiatowa Policji w Pile, policjanci zajmujący się ściganiem przestępstw gospodarczych uzyskali informację, że na terenie gminy Ujście, w jednym ze skupów palet wprowadzane są do obrotu podrobione europalety. Z ustaleń śledczych wynika, że proceder polegał na wprowadzaniu do obrotu palet z podrobionym, zastrzeżonym znakiem towarowym.

W punkcie skupu policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 1 tys. sztuk palet. Na miejscu, w trakcie czynności przedstawiciel z Polskiego Komitetu Narodowego EPAL ocenił palety jako bezprawnie oznaczone znakiem towarowym. Łączne straty Polskiego Komitetu Narodowego EPAL zostały oszacowane na kwotę 65 tys. złotych. W skład strat wchodzi: wartość rynkowa samych palet, ale także kwota utraconych opłat licencyjnych.

Policjanci z pilskiej komendy zlikwidowali z rynku towar zagrażający życiu i zdrowiu człowieka. 

Warto dodać, że palety EURO może produkować i naprawiać każda firma, która posiada licencję EPAL. Naprawianą paletę można poznać po charakterystycznym gwoździu naprawczym z symbolem EPAL. Każda paleta, która jest naprawiana przez firmę bez licencji, lub ma widoczne uszkodzenia, traktowana jest jako nie EURO - (jednorazowe, uszkodzone, inne).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM