Wielton otwiera spółkę w Niemczech. Sprzeda tam 1500 pojazdów rocznie

Autor: PAP - Biznes 12 lutego 2016 10:30

Wielton otwiera spółkę w Niemczech. Sprzeda tam 1500 pojazdów rocznie Wielton powołał spółkę zależną Wielton GmbH, której celem będzie sprzedaż produktów i opieka serwisowa na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii/ fot.

Wielton powołał spółkę zależną Wielton GmbH, której celem będzie sprzedaż produktów i opieka serwisowa na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii - podała spółka w komunikatach. W perspektywie 3-5 lat zarząd zakłada potencjał sprzedaży grupy w tym regionie na poziomie powyżej 1.500 pojazdów rocznie.

"Założenie niemieckiej spółki wpisuje się w strategię ekspansji Wieltonu w całej Europie i jest kolejnym krokiem na drodze do osiągnięcia pozycji trzeciego producenta na kontynencie. Niemcy są największym rynkiem przyczep i naczep w Europie, a rynek wykazuje duży potencjał wzrostu w kolejnych latach" – powiedział, cytowany w komunikacie, Mariusz Golec, prezes Wieltonu.

"Analizy rynku pokazały, że polskie pojazdy użytkowe cieszą się akceptacją niemieckich klientów. Chcielibyśmy docelowo sprzedawać na rynku niemieckim powyżej 1500 pojazdów rocznie, z czego jedną trzecią w segmencie pojazdów dla rolnictwa" - dodał.

Jak podano, działalność operacyjna nowo założonej spółki powinna ruszyć jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Wielton to producent przyczep i naczep do samochodów ciężarowych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM