Wielton będzie inwestować w Łódzkiej SEE

Autor: www.sadyogrody.pl 13 lipca 2017 10:53

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna udzieliła spółce Wielton zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Wieluń.

- W ramach uzyskanego zezwolenia spółka planuje zrealizować kolejny projekt inwestycyjny na terenie strefy obejmujący rozbudowę mocy produkcyjnych istniejących zakładów produkcji i montażu, budowę i rozbudowę magazynów, budowę centrum obsługi klienta i wyposażenie powstałej infrastruktury w innowacyjny park technologiczno-maszynowy, zakup i montaż urządzeń, wyposażenia i oprogramowania - podano w komunikacie.

Jak dodano, w zezwoleniu ustalono poniesienie na terenie strefy wydatków inwestycyjnych w wysokości przewyższającej 32 mln zł w terminie do dnia 31 grudnia 2020 r.; zwiększenie zatrudnienia kształtującego się w ciągu ostatnich 12 miesięcy na poziomie średnio 1296,03 pracowników, o co najmniej 39 nowych pracowników w terminie do dnia 31 grudnia 2020 r. i utrzymanie zatrudnienia na poziomie łącznie co najmniej 1335,03 pracowników w terminie do dnia 31 grudnia 2023 r.; oraz zakończenie inwestycji w terminie do dnia 31 grudnia 2020 r.

Wielton to największy producent i sprzedawca naczep i przyczep w Polsce, jeden z liderów w Europie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM