W obwodzie Kurskim powstają kolejne obiekty pod uprawę warzyw

Autor: www.sadyogrody.pl/www.freshplaza.com 18 maja 2016 12:23

W obwodzie Kurskim powstają kolejne obiekty pod uprawę warzyw Rosja inwestuje w zwiększenie rodzimej produkcji warzyw./ fot. shutterstock.com

Region Kursk inwestuje w zwiększenie rodzimej produkcji warzyw. Na budowę kompleksów szklarniowych przeznaczono prawie 48 mln rubli – podaje freshplaza.com.

W momencie wprowadzenia sankcji na przywóz towarów rolno-spożywczych w obwodzie kurskim funkcjonowało wyłącznie jedno przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją warzyw szklarniowych. Wielkość produkcji w oczywisty sposób nie zapewniała potrzeb mieszkańców. W celu rozwiązania tego problemu opracowano program rozwoju produkcji roślinnej w tym regionie.

Zgodnie z założeniami, w ciągu dwóch lat powstały dwa nowe agrokompleksy z dużymi szklarniami. Agro-Park obejmuje powierzchnię 11 ha i posiada moc produkcyjną około 6 600 ton. Drugi obiekt Seyim-Agro zajmuje łączną powierzchnię 7,4 ha i jest w stanie wyprodukować 7 000 ton warzyw. Oba obiekty będą produkować "ekologicznie czyste"produkty.

Kierownik kompleksu rolno-przemysłowego w regionie Kursk, Ivan Gorbaczow powiedział, że w założeniach jest produkcja ponad 17 000 ton warzyw i ziół. W celu realizacji tych planów konieczne są kolejne inwestycje, czyli wybudowanie jeszcze przynajmniej 10 ha szklarni w tym regionie. Na budowę kompleksów cieplarnianych z budżetu regionalnego przeznaczono prawie 48 mln rubli.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM