Ursus będzie drukować części do maszyn

$data.author.description Autor: Farmer.pl 12 września 2016 15:38

Ursus będzie drukować części do maszyn Do Lublina lada chwila trafi największa drukarka w Polsce, która będzie produkowała części do Ursusa. / fot. shutterstock

Do Lublina lada chwila trafi największa drukarka w Polsce, która będzie produkowała części do Ursusa. Jak zapewnia Karol Zarajczyk pozwoli to obniżyć koszty produkcji maszyn rolniczych niemal stukrotnie - informuje farmer.pl.

"Cudowna drukarka" ma wymiary 2/2/1,4 m. i jak zapewniają jej producenci, nie ma w Polsce ani większej, ani nowocześniejszej maszyny.

Drukarka w pierwszej kolejności będzie wykorzystywana na etapie przygotowania seryjnej produkcji transmisji Vigus do ciągników ciężkich o mocy 120-180 KM. Będzie także odpowiadała za produkcję takich elementów jak: reflektory, gumowe dywaniki, gałki czy kierownice. Jednak największe oszczędności ma przynosić przy okazji projektowania i testowania rolniczych prototypów. Ograniczy również liczbę błędów.

Druk będzie odbywał się w najpopularniejszej technologii FDM z różnego rodzaju plastików. Jak informuje Tomasz Zwolan, prezes Infinium 3D, która odpowiadała za przygotowanie trójwymiarowej drukarki, głowice są przystosowane do drukowania wszystkimi możliwymi materiałami dostępnymi na rynku.

- Pozostaje nam tylko montaż i uruchomienie maszyny, będzie ona już w pełni gotowa za kilka miesięcy - mówi Zarajczyk.

Więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM