Univeg wynajmuje magazyny w Pomorskim Centrum Logistycznym

Autor: www.sadyogrody.pl 11 maja 2015 12:04

Univeg wynajmuje magazyny w Pomorskim Centrum Logistycznym fot. materiały prasowe Goodman

Goodman podpisał umowę z dystrybutorem warzyw, owoców i mrożonek – spółką Univeg - na wynajem powierzchni w Pomorskim Centrum Logistycznym położonym w bezpośrednim sąsiedztwie terminala kontenerowego DCT Gdańsk.

Univeg Logistics Poland wynajmie 2 530 mkw. powierzchni magazynowej oraz 110 mkw. powierzchni biurowej. Przeznaczeniem obiektu będzie magazynowanie i dystrybucja produktów świeżych oraz mrożonek.

- Wybraliśmy Pomorskie Centrum Logistyczne jako naszą nową bazę na północy Polski ze względu na obsługę rosnącej liczby kontenerów transportowanych drogą morską. Specjalizujemy się w obsłudze towarów w ramach importu i eksportu na rynku światowym. Nasze globalne doświadczenie w tym zakresie postanowiliśmy teraz wykorzystać także na rynku polskim – mówi Agnieszka Moździerz, Branch Manager w Univeg Logistics Poland.

Pomorskie Centrum Logistyczne w Gdańsku to kluczowy projekt budowlany firmy Goodman w Polsce. Wielofunkcyjne centrum logistyczne, które powstaje na działce o powierzchni 110 ha, oferuje możliwość budowy magazynów logistycznych i hal produkcyjnych wraz ze zintegrowanymi powierzchniami biurowymi o łącznej powierzchni ok. 500 000 mkw. Szacuje się, że wartość całej inwestycji może przekroczyć 300 mln euro.

Univeg Logistics Poland jest operatorem logistycznym specjalizującym się w usługach transportu i magazynowania produktów świeżych oraz mrożonek. Spółka jest wiodącym importerem warzyw i owoców, a szczególnie egzotyków do Polski. Eksportuje także warzywa i owoce na rynki europejskie. Univeg świadczy kompleksowe usługi dla sieci handlowych oraz producentów i importerów. Dysponuje 22 000 mkw. powierzchni chłodzonej (0-12 st.C) oraz 4 500 mkw. powierzchni mrożonej (-22 st.C) w Żabiej Woli (koło Warszawy) i 4 500 mkw. powierzchni chłodzonej (0-12 st.C) w Niepruszewie koło Poznania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM