Trwa śledztwo dotyczące cyberwłamania do systemów informatycznych ARiMR

Autor: TVN24 28 listopada 2016 11:49

Trwa śledztwo dotyczące cyberwłamania do systemów informatycznych ARiMR Prokuratura i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozpoczęły śledztwo dotyczące cyberwłamania do systemów informatycznych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. / fot. shutterstock

Prokuratura i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozpoczęły śledztwo dotyczące cyberwłamania do systemów informatycznych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Poważna ingerencja dotyczyła systemu, dzięki któremu wypłacane są miliardy złotych dotacji dla polskich rolników - informuje TVN24.

Śledztwo w sprawie "cyberincydentu" wszczęła już Prokuratura Okręgowa w Warszawie, którą zawiadomili specjaliści z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Sygnał o "incydencie zagrażającym poufności i integralności danych w sieciach ARiMR" trafił najpierw do CERT.GOV.PL (Rządowy Zespół Reagowania Na Incydenty Komputerowe) działającego właśnie w strukturach ABW. 

Sama ARiMR - na jednym z portali społecznościowych - oświadczyła, że incydent nie stanowi żadnego zagrożenia dla procesu wypłat bezpośrednich dla rolników. Już trafiła do nich większość środków - ponad 9,2 miliarda złotych dla 1,3 miliona gospodarzy. 

Według naszych nieoficjalnych informacji incydent był związany z ingerencją w samo jądro systemów informatycznych, które działają w ARiMR. 

Więcej na TVN24. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM