Tranzyt serbskich jabłek zatrzymany na polskiej granicy

Autor: FAMMU/FAPA na podst. Reuters 04 marca 2016 08:55

Tranzyt serbskich jabłek zatrzymany na polskiej granicy Ciężarówki z serbskimi jabłkami miały problemy na polskiej granicy/ fot. shutterstock.com

Pod koniec stycznia br. pojawiła się informacja o odmowie ze strony Polski tranzytu serbskich jabłek zakontraktowanych przez Rosję. Ciężarówki z serbskimi jabłkami miały problemy na polskiej granicy - informuje FAMMU/FAPA na podst. Reuters.

Latem 2014 r. Rosja wprowadziła embargo na polskie owoce i warzywa w odpowiedzi na sankcje zastosowane przez UE. Jednak Polska jest obecnie główną drogą tranzytową dla produktów pochodzących z Europy sprowadzanych przez Rosję.

Po zastosowaniu zakazu importu dla unijnych produktów Rosja zwróciła się w kierunku innych dostawców. Jednym z nich jest właśnie Serbia. Według danych służb celnych, w 2015 roku Serbia dostarczyła do Rosji warzywa i ziemniaki o wartości 16,5 mln USD. Ubiegłoroczny eksport serbskich owoców i orzechów na rosyjski rynek wyniósł zaś w ujęciu wartościowym 2,7 mln USD. Poprzednie porozumienie rosyjsko-polskie o tranzytowych przewozach towarów wygasło z końcem stycznia br. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM