Toshiba wprowadza na polski rynek japońskie lampy LED przeznaczone do uprawy roślin

Autor: www.sadyogrody.pl 12 lipca 2017 16:29

Toshiba wprowadza na polski rynek japońskie lampy LED przeznaczone do uprawy roślin fot. materiały prasowe Toshiba

Na polskim rynku zadebiutowały japońskie lampy LED marki Toshiba przeznaczone do uprawy roślin. Producent podkreśla, że seria Grow Light pozwala zwiększyć wydajność produkcji roślinnej i jednocześnie zmniejszyć zużycie energii elektrycznej.

Energooszczędne systemy świetlne Grow Light to alternatywa dla konwencjonalnych lamp sodowych. Dzięki oświetleniu LED rolnicy mogą zwiększyć przestrzeń produkcyjną. Dotychczas stosowane lampy fluorescencyjne ograniczają powierzchnię uprawy ze względu na produkowane przez nie ciepło, które nie pozwala na umieszczanie ich blisko szczytów roślin. Oświetlenie Grow Light rozwiązuje ten problem.

Produkty japońskiej marki pozwalają osiągnąć oszczędność energii na poziomie 86 proc. w porównaniu do innych dostępnych na rynku rozwiązań. Właściciele upraw mogą cieszyć się niższymi rachunkami za energię elektryczną, krótszym czasem wegetacji oraz większą liczbą plonów – nawet o 30 proc.

- Z roku na rok zapotrzebowanie branży agro na takie rozwiązania rośnie. Z oświetlenia wspierającego uprawy z powodzeniem korzystają już rolnicy w Stanach Zjednoczonych, Japonii i wielu krajach europejskich. Co ciekawe, rozwiązanie to sprawdza się niezwykle dobrze na rynkach, gdzie uprawa jest szczególnie trudna. Ci, którzy stawiają na rozwój, doceniają niezawodność i wysoką trwałość japońskich lamp – mówi Grzegorz Kurzydłowski, CEO CO-Unity, wyłącznego przedstawiciela producenta oświetlenia marki Toshiba.

Produkty z serii Grow Light dostarczają roślinom uniwersalnie zbilansowane spectrum światła.  Pozytywnie wpływają na wzrost rośliny i proces fotosyntezy. Występują w różnych wariantach mocy – 9, 19, 76 i 185 W ze współczynnikiem PAR (gęstość strumienia fotonów) równym odpowiednio 8,7, 25, 76 i 400 µmol/s.

- Niektóre rośliny wymagają specjalnego podejścia. Technologia LED pozwala sprostać wymaganiom nawet najtrudniejszych odmian. Wszystko dzięki specjalnemu spectrum światła. Diody LED dostarczają roślinie niezbędne dla rozwoju światło i produkują znacznie mniej ciepła. Nie ma zagrożenia prześwietlenia roślin, a koszty wentylacji są dzięki temu niższe – tłumaczy Grzegorz Kurzydłowski.

CO-Unity prowadzi własną dystrybucję produktów Grow Light marki Toshiba w Polsce. Klienci mogą liczyć na wsparcie partnerów w postaci konsultantów i projektantów oświetlenia. W ramach konsultacji eksperci CO-Unity przeprowadzają również kalkulacje oszczędności energii. Wszystkie produkty oświetleniowe marki Toshiba posiadają 2-letnią gwarancję producenta.

-  Światło emitowane przez Grow Light jest w stanie utrzymać uprawy samodzielnie, także w nocy, przez cały rok. Jakiś czas temu Toshiba uruchomiła farmę, w której na potrzeby branży medycznej uprawiano różne odmiany sałaty bez udziału światła słonecznego i gleby. Pomimo bardzo wymagających warunków, udało się wyprodukować 3 mln ton sałaty rocznie – opowiada Grzegorz Kurzydłowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM