Timac Agro startuje z platformą komunikacyjną dla sadowników i plantatorów

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 15 grudnia 2015 11:52

Timac Agro Polska rusza z cyklem szkoleń klubu VipRoom. VipRoom to platforma komunikacyjna z producentami owoców i warzyw, która ma służyć wymianie informacji, wiedzy i doświadczeń, w celu optymalizacji plonowania oraz podnoszenia jakości produkcji.

- Patrząc na to co się dzieje na rynkach światowych, jak bardzo rosną wymagania jakościowe na tych rynkach postanowiliśmy pójść o krok do przodu. Chcemy zaproponować nową formułę szkoleń, spotkań dla sadowników pod nazwą VipRoom. Szkolenia będą się odbywały cyklicznie i chciałabym aby traktować te spotkania jako platformę do czerpania wiedzy, jako narzędzie które będzie służyło do komunikacji, wymiany informacji, doświadczeń z innymi producentami owoców i warzyw – mówiła Agnieszka Lenart, regionalny dyrektor sprzedaży ds. sadownictwa z firmy Timac Agro Polska

Dodała, że firmie zależy aby wiedza przekazywana na spotkaniach była rzetelna i obiektywna. - Na spotkania, które planujemy zorganizować w przyszłym sezonie, chcemy zaprosić znane osobistości z branży, ze świata nauki. Jednak wiedza teoretyczna to nie wszystko i sadownicy jako osoby praktykujące doskonale to wiedzą, dlatego zaproponujemy również zwiedzanie najlepszych sadów Europy. Zadbamy o to, aby szczególnie w miesiącach wiosennych i letnich na każdym spotkaniu były fluorometry (urządzenia służące do oceny stanu odżywienia roślin) aby móc przebadać liście z sadów – zapewniała.

- Zależy nam aby zbudować długoletnią współpracę opartą na idei rolnictwa zrównoważonego. Jest to dla nas szczególnie ważne, ponieważ jako członek Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego ASAP jesteśmy zobligowani aby pomagać układać optymalnie dobrane programy nawożeniowe z poszanowaniem środowiska naturalnego – podkreśliła Agnieszka Lenart.

Podczas pierwszego spotkania sadowniczego w ramach cyklu szkoleń VipRoom odbył się szereg wykładów. Doktor Maciej Sroczyński przedstawił wpływ ekstremalnych warunków pogodowych na produkcję roślinną, zaś Zbigniew Marek podpowiedział jak osiągnąć wysoką jakość plonów w trudnym sezonie takim jak tegoroczny.

Doktor Magdalena Kapłan przedstawiła wpływ kompleksów biostymulujących na wielkość i jakość plonów jabłoni oraz wyniki z nowym produktem Maxifruit. Krzysztof Oksentowicz zaprezentował współpracę firmy Timac Agro z grupami producenckimi na przykładzie grupy Idealsad. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM