Technologia SupraSensor FNS - czujniki do monitorowania stanu gleby

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 04 kwietnia 2016 11:18

Technologia SupraSensor FNS - czujniki do monitorowania stanu gleby Projektowany czujnik FNS fot. suprasensor.com

Od kilku lat, nowoczesne technologie znacząco poprawiają jakość pracy rolników ułatwiając im poznawanie istotnych parametrów gleby i roślin. Teraz na horyzoncie pojawił się nowy wynalazek mający dać możliwość dokładnego i ciągłego badania gleby- czytamy w serwisie Farmer.pl.

SupraSensor Technologies to projekt zapoczątkowany i rozwijany przez grupę naukowców ze Stanów Zjednoczonych pod przewodnictwem Dr Caldena Carrolla, w skład której wchodzą także: współzałożyciel August Sick, oraz profesorowie chemii; Darren W. Johnson, Michael Haley i Bruce Branchaud. Wszystkich łączy ogromne doświadczenie w swoich dziedzinach związanych zarówno z fizyką, chemią jak i prowadzeniem startupów i projektów badawczych z zakresu biochemii (August Sick).

Field Nutrient Sensor (FNS) czyli polowy czujnik odżywienia gleby, jest niewielkim urządzeniem, które ma za zadanie badać poziom składników odżywczych zawartych w glebie. W tandemie z podobnym czujnikiem wilgoci, ma za pomocą sieci wysyłać dane o aktualnym stanie gleby (nawet do 200 pomiarów i raportów dziennie). Czujniki są wyposażone we własne zasilanie, mające wystarczyć na cały okres uprawy od siewu do zbiorów, oraz z pamięć do zapisywania danych.

Celem takiego dokładnego monitorowania gleby, ma być przede wszystkim powstrzymanie przenawożenia pól, co przełoży się na znaczną poprawę stanu środowiska naturalnego, oszczędność pieniędzy jak i samą wydajność upraw.

Czytaj więcej na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM