Smartfon a uprawa szparagów? Bosch stworzył specjalną aplikację

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 29 czerwca 2015 11:41

Smartfon a uprawa szparagów? Bosch stworzył specjalną aplikację fot. shutterstock

Niemiecki koncern Bosch stworzył technologię pomocną w uprawie szparagów. Dzięki niej możliwe jest śledzenie temperatury gleby oraz stworzenie optymalnych warunków wzrostu roślin.

W ciągu trzech tygodni specjaliści firmy Bosch opracowali nowy projekt opierający się na czujnikach, który może być pomocny przy uprawie szparagów oraz innych roślin. Czujniki są połączone kablem z niewielką skrzynką, która przesyła dane drogą bezprzewodową do chmury obliczeniowej bazującej na Bosch IoT Suite. Stamtąd dane trafiają do aplikacji zainstalowanej na smartfonie użytkownika.

W ciągu trzech tygodni stworzono m.in. koncepcję komunikacji bezprzewodowej, aplikację, pozyskano partnerów projektu w postaci właścicieli upraw szparagów i odpowiednio dostosowano działanie chmury obliczeniowej. Pod koniec pracy nad projektem były gotowe pierwsze dwa systemy, a sześć dni później osiem kolejnych.

Projekt pozwala właścicielom upraw śledzić i analizować dane dotyczące temperatury gleby na smartfonach. Dzięki szybkiemu postępowi prac system umożliwiający regulację temperatury upraw był gotowy do użycia już w sezonie 2015. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM