Rozwiązania Bayer Digital Farming dostępne dla europejskich rolników

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 09 marca 2018 10:28

Rozwiązania Bayer Digital Farming dostępne dla europejskich rolników fot. shutterstock.com

Bayer wprowadził aplikację xarvioTMFIELD MANAGER w pięciu krajach – Niemczech, Francji, Austrii, Polsce i na Ukrainie – dla roślin rolniczych (pszenicy, jęczmienia, rzepaku) oraz ziemniaka.To nowe cyfrowe rozwiązanie, pomagające rolnikom w zaawansowanej ochronie upraw oraz przewidywaniu wystąpienia zagrożeń ze strony agrofagów na ich polach.

Nowe narzędzie pomoże w utrzymaniu dobrego stanu upraw, udzielając wskazówek dotyczących terminów iwłaściwego dawkowania środków ochrony roślin.Wesprze rolników w radzeniu sobie z niektórymi spośród najbardziej niszczycielskich chorób zbóż, takich jak septorioza paskowanai brunatna plamistość liści. Ich zwalczanie pociąga za sobą wysokie koszty, a choroby te mogą doprowadzić do istotnej utraty plonów, jeśli nie są monitorowane i nie zostaną odpowiednio wcześnie wykryte.

 – xarvioField Managerumożliwia rolnikom bardziej proaktywne podejście do zarządzania uprawami, aby stale wyprzedzać o krok szkodniki i choroby – mówi Andree-Georg Girg, dyrektor w Bayer Digital Farming– Ponieważ aplikacja Field Managerjest dostępna również w wersji na smartfony, rolnicy w każdej chwili mają dostęp do bieżących informacji na temat stanu pól i otrzymują powiadomienia o zbliżaniu się odpowiedniego terminu dla zapewnienia ochrony ich uprawom – jedynie na tych polach, na których jest to konieczne, i w odpowiedniej dawce.

Aplikacja Field Manager na smartfony dzięki wszystkim swoim funkcjom – pomoże rolnikom zwiększyć wydajność pracy, oszczędzić pieniądze i czas – mówi Girg.

xarvioField Managerto internetowy system wspierający w podejmowaniu decyzji. Oferuje trzy podstawowe funkcje, niezbędne do proaktywnego, skutecznego i ukierunkowanego stosowania środków ochrony roślin:

Funkcja „Terminarz zabiegów”ustala właściwy moment zastosowania środka ochrony roślin, powiadamiając rolników o zagrożeniach z odpowiednim wyprzedzeniem, aby ograniczyć ryzyko rozwoju chorób i szkodników. Przetwarza wszystkie dostępne dane z pola i wykorzystuje sprawdzone moduły do ścisłego monitorowania zagrożeń określonymi agrofagami.

Funkcja „Status”umożliwia rolnikom sprawdzanie stanu ich pól w dowolnym momencie. Na ekranie smartfona wyświetlane są wszystkie przydatne informacje „w pigułce” –zagrożenie chorobami i atakiem szkodników, fazy wzrostu, szczegółowe dane o bieżącej i prognozowanej pogodzie. Aplikacja wysyła również przypomnienia o konieczności podjęcia działań w odpowiednim momencie i miejscu.

Funkcja „Opryskiwania strefowego” (w Polsce będzie dostępna w 2019 r.) precyzyjnie ustala właściwą dawkę dla określonych części pola. Często uaktualniane obrazy satelitarne są przetwarzane w celu określenia stref wegetacyjnych na polu, a dla każdej strefy wyliczana jest optymalna dawka produktu. Zalecenia są automatycznie nanoszone na mapy zmiennego dawkowania oprysków, które można pobrać do pamięci USB. Mapy są kompatybilne ze wszystkimi terminalami najczęściej stosowanych opryskiwaczy.

– xarvioFIELD MANAGER to wartościowy system wsparcia w podejmowaniu decyzji, przeznaczony dla rolników. Dostarcza dostosowanych do danego pola wskazówek dotyczących terminów i dawkowania środków ochrony roślin. Zapewniając prognozy warunków pogodowych mających wpływ na opryskiwanie oraz informacje o rozwoju chorób i szkodników na polu, pomaga ponadto zmniejszyć element niepewności w procesie podejmowania decyzji – mówi Beate Wolter, odpowiedzialna za produkt FIELD MANAGER.

W poprzednim roku aplikację Field Manager przetestowało ponad 500 rolników z całego świata i wyniki były niezwykle przekonujące: bardziej ukierunkowane zastosowanie dzięki mapom zmiennego dawkowania produktów oraz optymalizacja strategii ochrony roślin umożliwiły rolnikom skuteczniejsze zwalczanie szkodników i chorób, co przełożyło się na wzrost rentowności o 65 zł na hektar.

W najbliższych latach należy się spodziewać rozszerzenia aplikacji o inne funkcjonalności, uprawy i kraje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM