Powstała aplikacja do zamawiania traktora wprost na pole uprawne

Autor: Rzeczpospolita 27 października 2016 16:09

Powstała aplikacja do zamawiania traktora wprost na pole uprawne fot. shutterstock.com

Zaprezentowano nową aplikację podobna do Ubera, ale dedykowaną specjalnie dla rolników. Za pomocą smartfona mogą zamawiać traktor na swoje pole uprawne - podała "Rzeczpospolita".

Indyjska firma Mahindra & Mahindra stworzyła aplikację Trringo. Służy ona do zamawiania traktorów na pole uprawne. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć na smartfonie i wyznaczonym miejscu stawi się najbliższy dostępny ciągnik, który zaorze pole bądź skosi trawę.

Jak podaje gazeta The Telegraph, koszt zakupu traktora w Indiach wynosi co najmniej 250 tys. rupii (ok. 15 tys. zł). Wielu rolników posiadających mniejsze pola uprawne nie jest w stanie sobie na niego pozwolić, stąd są oni zmuszeni do wypożyczania sprzętu od innych właścicieli. To stwarza ryzyko, że ciągnik może być niedostępny w czasie żniwa bądź jego cena może wtedy gwałtownie wzrosnąć.

Aplikacja Trringo wyszła rolnikom naprzeciw i oferuje im możliwość wypożyczenia traktora w cenie od 400 do 700 rupii za godzinę. Właścicielami ciągników jest sama firma bądź też pobliscy właściciele, którzy zarejestrowali się w serwisie. 

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM