Polskie opakowania przetworów premium są na wysokim poziomie

Autor: www.sadyogrody.pl 26 listopada 2014 12:21

Polskie opakowania przetworów premium są na wysokim poziomie Józef Rolnik, współwłaściciel firmy Rolnik

Józef Rolnik, współwłaściciel firmy Rolnik, twierdzi, że w ostatnich latach polski rynek opakowań diametralnie się zmienił na plus, mocno ewoluował. Dawniej design opakowań produktów spożywczych z Zachodu wyróżniał się na sklepowych półkach, dzisiaj polskie opakowania premium są na tym samym poziomie jak te zagraniczne.

- Na opakowaniach kartonowych możliwości eksponowania ekskluzywnego przekazu jest ograniczone. Wzornictwo przemysłowe ma większe pole do działania w przypadku słoików i opakowań szklanych dla żywności - twierdzi Józef Rolnik, współwłaściciel firmy Rolnik.

Józef Rolnik, podkreśla, że jeśli decydujemy się na umieszczenie słowa premium na opakowaniu naszego produktu to musimy zadbać żeby zarówno sam produkt jak i design opakowania sprawiał, że produkt jest prestiżowy.

- Polacy jak mało który naród są bardzo otwarci na nowości spożywcze z wyższej półki, zwłaszcza w segmencie przetworów warzywnych. Zupełnie inaczej jest we Francji, Hiszpanii czy we Włoszech, gdzie konsumenci są bardzo konserwatywni. Polacy chętnie sięgają po nowości premium typu papryka czereśniowa z serem lub tuńczykiem , i to mimo wyższej ceny luksusowych produktów - twierdzi Józef Rolnik.

Firma Rolnik z Mikołowa zajmuje się przetwórstwem warzyw. Firma jest również importerem przetworów warzywnych z Węgier. Produkty firmy są dostępne w największych sieciach handlowych w Polsce. Rolnik eksportuje również produkty do coraz większej liczby krajów europejskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM