Polska firma Milbor z ofertą maszyn dla owoców miękkich na targach ExpoSe w Niemczech

Autor: www.sadyogrody.pl 28 listopada 2017 08:31

Polska firma Milbor z ofertą maszyn dla owoców miękkich na targach ExpoSe w Niemczech fot. materiały prasowe

W dniach 22-23 listopada w Centrum Wystawowym w Karlsruhe (Niemcy), odbyły się XXII targi ExpoSe. Targi te to unikalne wydarzenie w skali światowej, organizowane w celu wymiany doświadczeń z zakresu uprawy owoców jagodowych i szparagów. Nie zabrakło tam także polskich akcentów.

Targi w Karlsruhe to dwudniowy event poświęcony produkcji borówek amerykańskich, malin, truskawek, i szparagów. Na dwóch halach swoje produkty zaprezentowało 450 wystawców z 14 krajów. Wśród pokazywanych przedmiotów znalazły się sadzonki, urządzenia i maszyny do sortowania i pakowania owoców i warzyw, a także materiały dotyczące przygotowania gleby, sadzenia, nawadniania i ochrony upraw.

Polskim reprezentantem na targach była firma Milbor PMC, będąca dostawcą maszyn sortujących i pakujących dla segmentu owoców miękkich, a także dostawcą borówki amerykańskiej do Niemiec, Wielkiej Brytanii, a także krajów skandynawskich. Wśród zaprezentowanych maszyn znalazła się zgrzewarka do pojemników z owocami i sorter na miękkość do borówki amerykańskiej.

- Największym zainteresowaniem wśród uczestników targów cieszyła się zgrzewarka do tacek z owocami. Dla producentów owoców miękkich najważniejszymi atutami tej technologii był estetyczny i atrakcyjny wizualnie sposób pakowania, a także zmniejszenie kosztów związanych z produkcją, poprzez zastąpienie zatrudnionych osób– podsumował reprezentant firmy Milbor PMC w Karslruhe, Maciej Chmielewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM