Opakowania ze świeżymi owocami rewolucjonizują rynek

Autor: www.sadyogrody.pl / www.freshplaza.com 13 marca 2015 10:13

Opakowania ze świeżymi owocami rewolucjonizują rynek www.vicenteperis.com

Hiszpańska firma PERIS wprowadza na rynek nową ofertę sprzedaży - świeże kawałki owoców w opakowaniach zamykanych w zmodyfikowanych warunkach atmosferycznych.

Oferta została przedstawiona na Fruit Logistica i cieszy się dużym zainteresowaniem, ze względu na długi okres trwałości owoców. W zależności od produktu okres przydatności do spożycia został wydłużony aż do 10 dni.

- Wiele sieci handlowych i sklepów warzywnych sprzedaje połówki melonów i arbuzów krojone według własnego uznania bądź na życzenie klientów. Brak przestrzegania przepisów dotyczących bezpieczeństwa żywności podczas obsługi i przechowywania świeżych owoców może być przyczyną problemów z salmonellą i listeriozą – wyjaśnia Alberto Montaña z Vicente Peris.

Kawałki owoców są promowane jako zdrowe przekąski. Cieszą się szczególnie dużym popytem na rynkach krajów europejskich. Istnieje realna możliwość wprowadzenia ich do sprzedaży w automatach z żywnością. Oferta firmy PERIS dotyczy owoców, tj. melon, arbuz, ananas oraz dynia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM