Nowości na rynku opakowań dla sektora owoców i warzyw

Autor: www.sadyogrody.pl 05 lutego 2015 12:37

Nowości na rynku opakowań dla sektora owoców i warzyw fot. Werner Kenkel

- Od wielu lat jednym z najczęściej zgłaszanych problemów dotyczących konstrukcji opakowań przeznaczonych dla sektora owoców i warzyw jest uginające i wybrzuszające się denko – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Adam Marczuk z firmy Werner Kenkel.

Wielu producentów opakowań podjęło wiele prób aby rozwiązać problem związany z uginającym się denkiem opakowań skierowanych dla sektora owoców i warzyw. Producenci wzmocnili jakość tektury i zmienili samą konstrukcję opakowań dla tego segmentu rynki. 

- Niestety oba te kierunki miały bezpośredni oddźwięk we wzroście kosztów wytworzenia pojedynczego opakowania co stawiało tzw. opłacalność pod znakiem zapytania. Nasza firma opracowała konstrukcję skrzynki o nazwie X-Container (iksi) do formowania na standardowych automatach klejących w której podstawa "złamana" jest i uniesiona ku górze. Dzięki takiemu rozwiązaniu ciężar produktu częściowo rozłożony i przekierowany jest na burty odciążając tym samym środek podstawy - denka opakowania - mówi Adam Marczuk. 

Jego zdaniem standardowe rozwiązania opakowaniowe przeznaczone do owoców i warzyw bazują na dwóch koncepcjach: konstrukcji formowanej na automacie klejącym lub konstrukcji formowanej ręcznie. 

- Opcja nr 1 wiąże się ze sporymi kosztami zakupu maszyny zaś druga opcja ze zdecydowanie większym czasem formowania. Dział R&D firmy Werner Kenkel opracował innowacyjną konstrukcję skrzynki o nazwie SwiftCASE niewymagającej od sadownika automatu formującego oraz skracającej czas składania z kilkudziesięciu do dosłownie 1 sekundy. Paczki pudeł w postaci płaskiej dostarczane są bezpośrednio w miejsce zbiorów i  tam formowane - mówi Adam Marczuk.

Werner Kenkel Sp. z o.o. jest producentem tektury falistej, opakowań z nadrukiem fleksograficznym i offsetowym. W dwóch zakładach zlokalizowanych w Krzycku Wielkim zatrudnionych jest łącznie prawie 600 osób, skąd dostarczane są produkty do ponad 500 firm w kraju i za granicą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM