Nowa platforma pogodowa pomoże w organizacji prac polowych w gospodarstwach?

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 09 grudnia 2016 10:24

Nowa platforma pogodowa pomoże w organizacji prac polowych w gospodarstwach? Dzięki platformie pogodowej Sencrop możliwe jest monitorowanie w czasie rzeczywistym danych z wielu stacji pogodowych i czujników w obrębie gospodarstwa, fot. prasowe

Firma Sencrop, dostarczająca urządzenia do śledzenia pogody zaprezentowała platformę pogodową, która w czasie rzeczywistym pozwala śledzić dane ze stacji pogodowych i czujników umieszczonych w obrębie pól gospodarstwa - czytamy w Farmerze.

Nowa platforma ma pomóc w organizacji prac polowych w gospodarstwach, w oparciu o dokładne dane dostarczane przez system. Ponadto aplikacja może być połączona z dodatkowym oprogramowaniem dostarczającym informacji odnośnie sytuacji pogodowej (DAT).

Takie podejście pozwala wyeliminować błędy wynikające ze zbyt małej ilości czujników rozmieszczonych w terenie, które w rezultacie nie dostarczają wystarczającej ilości danych. Zastosowanie oprogramowania Sencrop pozwala na baczne obserwowanie sytuacji pogodowej 24 godziny na dobę i przeprowadzanie analizy w oparciu o wiarygodne dane, co skutkuje poprawą efektywności przeprowadzanych zabiegów polowych.

Dzięki możliwości zainstalowania platformy na smartphonach i tabletach rolnik dostaje proste powiadomienia o np. zsumowanej ilości opadów w ostatnich dniach, nasłonecznieniu, wilgotność gleby itp. oraz może udostępniać otrzymane informacje.

Więcej w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM