Lekarz z Sandomierza skonstruował opryskiwacz. Pierwszy egzemplarz już sprzedany

Autor: www.echodnia.eu/www.sadyogrody.pl 20 września 2016 16:18

Lekarz z Sandomierza skonstruował opryskiwacz. Pierwszy egzemplarz już sprzedany Stanisław Radoń, lekarz wynalazca z Sandomierza zaprezentował kolejną maszynę rolniczą własnego pomysłu – niezwykle ekonomiczny i praktyczny opryskiwacz. / fot. za opryskiwaczradon.eu

Stanisław Radoń zaprezentował opryskiwacz własnej konstrukcji. Pracował nad nim ponad 3 lata. To nie pierwszy jego wynalazek. Ten najnowszy został już wprowadzony do produkcji, a pierwszy egzemplarz sprzedany - informuje echodnia.eu.

Stanisław Radoń, lekarz wynalazca z Sandomierza zaprezentował kolejną maszynę rolniczą własnego pomysłu – niezwykle ekonomiczny i praktyczny opryskiwacz. Co ciekawe, konstruując go, wykorzystał znajomość anatomii człowieka. Pierwsza maszyna została już sprzedana. W kolejce czekają następni klienci.

- Czas potrzebny na opryskanie sadu jest o połowę krótszy niż w przypadku urządzeń dostępnych na rynku. O połowę mniejsze są również zużycie paliwa i amortyzacja ciągnika. Oszczędność środków ochrony roślin wynosi 20 – 25 procent. Zastosowane przez mnie rozwiązania umożliwiają pracę opryskiwacza przy sile wiatru dochodzącej do 40 kilometrów na godzinę – opowiada konstruktor z Sandomierza, prezentując maszynę.

Lista zalet dwurzędowego opryskiwacza jest dłuższa: świetnie sobie radzi na nierównym, pagórkowatym terenie, nie ma także kłopotów z zawracaniem. Zapewnia to użyty w konstrukcji ramion mechanizm krzyżakowy. Jedna strona jest niezależna od drugiej. Jedna może pracować, a druga może być wyłączona. Koła podpierające ramiona gwarantują dopasowanie się maszyny do nierówności terenu.

Więcej na echodnia.eu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM