Kanes Foods, dostawca świeżych warzyw, wdraża nowe rozwiązania mobilne

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 13 sierpnia 2015 08:19

Kanes Foods, dostawca świeżych warzyw, wdraża nowe rozwiązania mobilne Kanes Foods, jeden z liderów w branży spożywczej, wdraża system IFS Applications 9

Kanes Foods, jeden z wiodących dostawców świeżych warzyw w Wielkiej Brytanii, wybrała system IFS Applications 9, który ma zastąpić dotychczas używane systemy. Rozwiązania mobilne firmy IFS mają zapewnić wsparcie firmy Kanes Foods w zakresie raportowania oraz podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym.

Firma Kanes Foods została założona w 1990 roku, a obecnie jej roczny obrót przekracza 100 milionów GBP. Firma ta dostarcza tygodniowo ponad 3,2 miliona opakowań świeżych warzyw do największych supermarketów w Wielkiej Brytanii. Szybki rozwój firmy Kanes Foods doprowadził do konieczności zastąpienia aktualnie stosowanych oddzielnych systemów jednym, w pełni zintegrowanym systemem ERP.

Firma Kanes Foods działa na rynku produktów świeżych, które w większości są odbierane, przetwarzane i wysyłane w ciągu jednego dnia, dlatego tak istotny jest szybki dostęp do dokładnych danych. Z tego właśnie względu rozwiązania mobilne firmy IFS będą kluczowym elementem wdrożenia systemu.

Aplikacja IFS Mobilne Operacje Magazynowe będzie używana w firmie Kanes Foods na potrzeby pełnego raportowania przepływu towarów w całym procesie. Ponadto rozwiązania mobilne firmy IFS będą używane przez ponad 100 pracowników odpowiedzialnych za utrzymanie ruchu i kontrolę jakości, co pozwoli na raportowanie produkcji w czasie rzeczywistym.

Siedziba firmy Kanes Foods znajduje się w malowniczej dolinie Evesham. Firma ta jest jednym z wiodących dostawców świeżych warzyw w Wielkiej Brytanii. Firma zajmuje się przygotowaniem szerokiego wyboru mytych i gotowych do spożycia sałat, warzyw oraz mieszanek warzyw do podsmażania, a także świeżych sosów do sałatek i sosów do podsmażania.

Celem działalności firmy Kanes jest dostarczanie produktów o wysokiej jakości. Jest ona jedynym w Wielkiej Brytanii producentem oryginalnego świeżego makaronu bez konserwantów i sztucznych dodatków. Firma prowadzi również własną hodowlę kiełków fasoli będących składnikiem produktów do podsmażania. Nieustannie wprowadza nowe gatunki sałaty liściastej oraz produktów o nowym składzie, które są rozprowadzane pod własną marką do supermarketów w Wielkiej Brytanii, podbijając w ten sposób podniebienia Brytyjczyków.

Każdego roku średnio ponad 50 proc. przetwarzanych w firmie świeżych warzyw pochodzi z Wielkiej Brytanii, z czego większość od miejscowych plantatorów, natomiast w lecie niemal wszystkie jej produkty pochodzą z Wielkiej Brytanii. Firma prowadzi nieustanny przegląd składników oferowanych produktów, poszukując możliwości rozprowadzania produktów pochodzących z Wielkiej Brytanii, a także wybierając miejsca w tym kraju, w których okres wegetacyjny może trwać dłużej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM