John Deere: CommandPro we wszystkich ciągnikach serii 6Rfarmer.pl - 10 sierpnia 2018 13:38


Dżojstik John Deere CommandPro jest teraz dostępny we wszystkich małych i średnich ciągnikach serii 6R. Modele te są również wyposażone w nowy wyświetlacz CommandCentre 4200, który zapewnia wszystkich sześć certyfikowanych funkcji magistrali ISOBUS z certyfikatem AEF (fundacja na rzecz elektroniki przemysłowej w rolnictwie). Ponadto wszystkie modele serii 6R o mocy powyżej 130 KM teraz spełniają normy emisji spalin Stage V - czytamy w serwisie farmer.


Flagowe modele 6230R i 6250R z systemem CommandPRO, zostały wprowadzone na rynek pod koniec 2016 r. Ergonomiczny dżojstik pozwala m.in. osiągnąć maksymalną prędkość jazdy przez jego pchnięcie. Ponadto daje do dyspozycji 11 programowalnych przycisków do sterowania podnośnikiem, WOM, zaworami SCV, systemem AutoTrac itp.

Funkcjonalność CommandPro umożliwia sterowanie ciągnikiem od zera do prędkości maksymalnej za pomocą prostego pchnięcia lub pociągnięcia joysticka, a funkcja trybu pełzającego pozwala na poruszanie się z prędkościami od 0 do 2 km/h. Możliwe jest równoczesne korzystanie z joysticka i pedału gazu, nie ma również potrzeby używania osobnego joysticka do narzędzi ISOBUS, jako że operator może je obsługiwać jednocześnie z ciągnikiem.

Dżojstik CommandPRO będzie dostępny we wszystkich modelach serii 6R w zestawie z przekładnią AutoPowr firmy John Deere, a obie te funkcje są instalowane standardowo w modelach 6R w wersji Ultimate. Sterowanie CommandPRO można zamówić w połączeniu z panelem sterowania CommandCenter 4600 lub z nowym panelem CommandCenter 4200. Wyświetlacz modelu 4200 ma większy, 8,4-calowy ekran, który zastępuje 7-calowy ekran z modelu 4100. Terminal umożliwia kontrolowanie systemu AutoTrac, funkcji sterowania sekcjami, dokumentacji danych i innych funkcji. Współpracuje również ze wszystkimi funkcjami ISOBUS, posiadającymi certyfikat AEF takimi jak sterowanie joystickiem czy przesył danych między ciągnikiem a narzędziami.

Więcej w serwisie farmer.