Innowacyjne urządzenie do określania dojrzałości zbiorczej owoców: DA - meter

Autor: sadyogrody.pl / freshplaza.com 03 lutego 2015 08:16

Innowacyjne urządzenie do określania dojrzałości zbiorczej owoców: DA - meter fot. dameter.com

Czy możliwe jest dokładne i szybkie określenie dojrzałości zbiorczej owoców niezależnie od warunków pogody?

DA-Meter - opracowany przez zespół profesora Costy z Uniwersytetu w Bolonii - jest instrumentem, który pozwala na pomiar zawartości chlorofilu w owocu, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne wskazanie stanu dojrzałości.

Urządzenie działa niezależnie od warunków atmosferycznych danego sezonu. DA-Meter pozwala poznać stan dojrzałości owoców i działa niezależnie od warunków atmosferycznych.

- Produkcja DA-Metra rozpoczęła się siedem lat temu i jest obecnie wykorzystywana przez głównych producentów owoców. Doskonałe wyniki osiąga na jabłkach, gruszkach, brzoskwiniach, nektarynkach, morelach i śliwkach. Wykorzystanie DA-Metra pozwala na zaplanowanie zbiorów w odpowiednim momencie dojrzałości owoców - wyjaśnia Enrico Turoni, właściciel firmy specjalizującej się w urządzeniach do kontroli dojrzewania.

Ponadto DA-Meter może być również stosowany po zbiorze owoców, w chłodni.

- Pozwala to skorzystać z luk handlowych, a dzięki temu osiągnąć wyższą cenę owoców, sprzedając  je w momencie, gdy jest ich na rynku mało – dodał Enrico Turoni.

Niestety za urządzenie trzeba zapłacić całkiem sporo, ponieważ jego cena obecnie to aż  6 638 euro (według informacji ze strony sklepu internetowego www.novanna.co.uk ).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM