Innowacje mają kluczowe znaczenie dla europejskiego rolnictwa

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 25 czerwca 2015 15:48

Innowacje mają kluczowe znaczenie dla europejskiego rolnictwa Dane zbierane w rolnictwie mają usprawnić jego funkcjonowanie/ fot. shutterstock

Copa i Cogeca zorganizowały konferencję „Big data dla rolników i spółdzielni” na temat zbierania i wymiany danych od rolników, spółdzielni i innych podmiotów łańcucha żywnościowego w celu zwiększenia skuteczności i wydajności oraz lepszego wykorzystania zasobów - informuje www.farmer.pl.

Sekretarz generalny Copa-Cogeca stwierdził, że rolnictwo precyzyjne, drony i roboty to terminy używane obecnie w rolnictwie. Odzwierciedla to rzeczywistość w wielu gospodarstwach i spółdzielniach w całej Europie. Mogą one usprawnić funkcjonowanie sektora.

Innowacje mają kluczowe znaczenie dla europejskiego rolnictwa. Brakuje jednak danych na temat wydajności systemów informacyjnych i zbierania oraz podziału danych tworzonych przez rolników i spółdzielni korzystających z nowych technik i maszyn. Najważniejszym wyzwaniem jest zbieranie danych, przetworzenie ich i zapewnienie dostępności dla rolników i spółdzielni w całej Europie.

Dzięki big data rolnicy mogą zrobić krok do przodu i osiągać bardziej ambitne cele.

Czytaj więcej na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM