Grupa Azoty inwestuje w nowe centrum badawczo-rozwojowe w Tarnowie

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 24 sierpnia 2017 10:15

Grupa Azoty inwestuje w nowe centrum badawczo-rozwojowe w Tarnowie Grupa Azoty stawia na innowacje. W Tarnowie powstaje Centrum Badawczo-Rozwojowe; Fot. materiały prasowe

Rozpoczęto budowę nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego Grupy Azoty S.A. Inwestycja pozwoli Grupie Azoty zwiększyć udział prac własnych w działalności badawczej. Wartość inwestycji szacowana jest na 88 mln złotych - podaje Farmer.pl.

Nowe centrum wpisuje się w strategię Grupy w zakresie generowania i wdrażania innowacji. Efektem projektu będzie podniesienie poziomu konkurencyjności produktów Grupy Azoty.

Powstanie dwukondygnacyjny budynek o powierzchni całkowitej 5524,42 m2, w którym zlokalizowane będą laboratoria oraz pomieszczenia biurowe. Powstanie także połączona z budynkiem głównym hala półtechnik o powierzchni całkowitej 2486,42 m2. W ramach inwestycji zrealizowane zostaną prace budowlane i instalacyjne oraz zagospodarowanie terenu wokół budynków (w tym między innymi: drogi wewnętrzne, parkingi, układ ścieżek pieszych, instalacje wewnętrzne i pozabudynkowe). Inwestycja obejmuje również wyposażenie pomieszczeń, zakup nowoczesnego sprzętu badawczo-analitycznego do laboratoriów, prace instalacyjne i wyposażenie w media pomocnicze hali półtechnik, a także zakup urządzeń i sprzętu do prowadzenia badań w skali wielkolaboratoryjnej i ćwierćtechnicznej. Nowe „Centrum Badawczo-Rozwojowe Grupy Azoty S.A.” funkcjonować będzie w oparciu o Chemiczne Centrum Technologii i Rozwoju, czyli jednostkę organizacyjną już istniejącą w strukturze Grupy Azoty.

Więcej w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM